utorok 4. decembra 2012

Itinéraire: Dánsko + Švédsko... konkrétuš Kodaň a Malmö

Kurva. (Najprv totiž začíname mojím momentálnym rozpoložením.) Zajtra mám zas ďalšie dve spíčené skúšky a som strašne nasratá lebo si píšem na jednu z nich ťahák. Proste ale chápete? Kam toto speje?! Škola by vás mala niečo NAUČIŤ a ne vám najebať 300 skúšok za týždeň a vy chúďatká sa na ne ani dokonalo pripraviť nemôžte (a určite sa na ne pripraviť CHCETE! teda... MALI BY STE CHCEŤ) lebo sa to proste stihnúť NEDÁ, ešte k tomu keď máte nového frajera, od ktorého sa neviete odtrhnúť a prebieha liga v hokeji, ktorú proste pozerať musíte. Plus do toho ešte snežiť začalo a to tiež treba nerušene z okna pozerať a sústrediť sa len na vločky. No katastrofa, čo vám poviem, vyjebať sa im na to treba a ťahák treba písať! Tak tak, veru veru!
Ok, ale o Dánsku a Švédsku som chcela, však?

:::: DÁNSKO ::::
 • V Kodani plynie čas úplne inak ako na celom zbytku sveta, vysvetlím: ak sa niekedy vyberete do Kodani, 2 dni na jej pozretie sú veľa. My sme prvý deň pochodili VŠETKO podľa sprievodcu s názvom "Tri dni v Kodani" --> a toto všetko sme dali do 16:00 a už o 20:00 sme boli úplne zúfalé a fakt nevedeli, čo a kam ísť.
 • Ich vianočné trhy sú prťavé, fakt! Tie bratislavské sú asi 6krát tak väčšie!
 • Ulička lásky bola taktiež nezaujímavá, iba jeden obchod so sado-maso pomôckami a asi 10 s normálnymi vecami, bordely asi také 4. Žiadne kurvy vo výkladoch, proste nič! Nuda, no.
 • Ich symbolom týčiacim sa na morskom brehu je Morská panna (neviem prečo, prečo? Neviete?) a ona sa vraj zamilovala do dákeho dánskeho čáva a preto chcela byť bez plutvy a uzavrela zmluvu s dákou bosorkou a tá ju premenila. Ľudovo povedané: podľa mňa si len mladá chcela riadne zajebať a cez plutvu to nešlo, tak potrebovala normálne nohy a no... kundu, chápete.
 • V Kodani je jedna z najväčších peších zón v Európe. Zistili sme to tak, že sme sa dákej tetušky spýtali, že kde je, reku, McDonalds a ona, že: "Na konci pešej zóny, ale je to ďaleko." A fakt to kurva ďaleko aj bolo! Až potom som v Sprievodcovi Kodane odhalila, že je fakt jednou z najdlhších.
 • Christiania. To je tiež celkom zaujímavá oblasť, eh... Každý nám vravel, nech tam ideme ale nik nepovedal prečo, tak sme sa nič netušiace tam vybrali. A ono je to územie vyhostené z Európskej únie a je tam Green light district. Celkom sme sa tam báli, že nás na každom rohu zhúlia, nadrogujú, znásilnia a potom rozpredajú na orgány.
 • Nejedzte syry, ktoré ponúkajú na ulici (oni majú taký super zvyk, že ovocie a zeleninu a syry majú vystavené na ulici a ku viacerým majú, že "vzorka zdarma", ktorú môžte ochutnať). Sú hnusné. Fakt! Prsty mi prestali smrdeť až na druhý deň navečer!
:::: ŠVÉDSKO ::::
 •  Z Dánska sme sa tam dostali cez most Öresundsbron vlakom, stálo to vyjebaných 41 € ten lístok na vlak! Čo kradnem, dopiče?! (preklad: v Škandinávii je drahé - okrem všetkého iného - aj cestovné)
 • Švédi sú exhibicionisti. Všetci majú na domoch obrovské okná (zásadne neplastové, aby im mohlo fasa prefukovať dnu) a žiadne závesy/žalúzie/rolety/čokoľvek! Furt som musela premýšľať, jak to riešia, keď chcú jebať trebárs na okne... nechajú sa očumovať? Alebo to robia len v kúpelni? Ja fakt neviem!
 • V piatok večer sa mladí pripití Švédi zabávali tak, že... hm, ja vám to opíšem, tak si to predstavujte: máte eskalátor v metre. Teraz, máte 2 eskalátory hned vedľa seba, jeden ide hore, druhý dolu. No a tí chalani si vždy po jednom ľahli na držadlá týchto oboch eskalárorov a keďže jeden šiel hore a druhý dolu, tak ich to otáčalo o 360°. Akože, ono to bolo STRAŠNE vtipné, len to neviem až tak dobre opisať.
 • Baby zásadne nosili len topánky s platformami, aké mali v 90-tych rokoch Spice Girls. Fuj. Ak príde tá móda aj sem, tak... tak... hm.... zasamovraždiť sa nechcem... sakra... to budem riadne v riti, čo?
:::: A na záver, môj skvostný osobný život ::::
 Odhliadnuc od toho, že som psychicky na dne (ale dvíham sa, pomály ale iste!), je to celkom fajn. Teraz už letíííím aby som sa ďalej učila (hahaha, ten bol dobrý, čo?) si oholila nohy a nalakovala nechty na zajtra, nech som jebačka jak hrom! :D

2 komentáre:

Unknown povedal(a)...

Hahahaaaa!
Ad. Christiania: mna sa tam páčilo, akurát môj nechcel huliť, takže to asi nebol ten pravý zážitok...
Ad. dánske syry: fuuuj, mám hnusné, smradľavé spomienky na jeden syr, čo sa volal Starý Ole. Smrdel ako starý Ole, predstav si. A to, že niekto, kto ten syr má veľmi rád, ťa ešte v ten deň, čo ho jedol, chce bozkávať, tak to si radšej nepredstavuj! Musím si nájsť niekoho, kto má rád len eidam, ako ja.
Ad. skvostný život: úúúú! Ja som dnes chcela ísť do kuchyne, reku ako dobre sa mi bude učiť, keď tam nebude počítač. Ale trt. Musela som si pozrieť seriál. Ach jo, v piatok mám dve skúšky a zatiaľ som sa dočítala asi do štvrťky prvých poznámok...ech...

wicked lady povedal(a)...

eliza, tradicne som skoro zdochla od smiechu. toto chcem podotknut:
kludne PIS o vasom sexualnom zivot, mna take veci strasne zaujimaju! :D a pis aj ody a sonety, aj ja som sa premohla a vypotila som zo seba daco romanticke (ak sa ti to nezdalo, vedz ze na moje pomery to uz bola cervena kniznica).
druha vec - tvoj cestovny itinerar je prevelice zabavny a ked som sa snazila predstavit si tych svedov, hrozne som sa smiala.
platformy? OMG! mala si na nich zavolat modnu policiu aby im oznamila, ze 90´s su definitivne over.
co sa tyka tahakov - aj ja som vzdy chcela (!!!) ale niekedy iba v teoretickej rovine, ale to sa predsa neda zvladnut. aj ked teraz ked kukam na propera, tak sa obcas zahanbim, a hlvan ked mu porozpravam ze aky je u nas system (napriklad aky bol moj skolitel na bc. nekompetentny a on ze tak preco si si ho vybrala? a ja ze kvol iteme a eeeh, no, nebol moc prisny a dal mi acko :D a to je dost blby pocit rozpravat daco take nemcovi, ktory ma disciplinu v krv uz od wilhelminskej doby...)

one a vaaaaaaaaaaaaaac o tom co ta takmer pretahuje o stenu, chapes? :D