pondelok 17. júna 2013

Schrödingerova mačka

Vrámci pozerania BigBang Theory počas toho, ako by som sa mala učiť učenia sa na štácky ma napadlo obohatiť vás jednou vedeckou teóriou, ktorá bola kedysi mojou najobľúbenejšou lebo veď proste ten názov že "Schrödingerova mačka", vy nemáte pri tom pocit, že vás ujebe k smrti?
No, skrátka ide o to, že predstavte si krabicu a v nej mačku (ktorá má vyoperované hlasivky a je aj ochrnutá lebo akékoľvek zvuky a pohyby by ju prezradili v našom experimente --> to pán Schrödinger síce nepovedal, ale mal! Lebo úplne zavádzal, hajzel jeden, podľa mňa!). Teraz, s tou mačkou je tam aj miska s jedom (teda, neni to jed, je to dáky rádioaktívny nuklid, ktorý sa má do pol hodiny rozpustiť ale je už noc a proste nie, nechajte ma žiť! Čiže jed, ok?). Ale tá krabica je uzavterá (potrebu dýchať a kyslík tiež zanedbáme, ok?). A pokým tú krabicu neotvoríme, tak sa nikdy nedozvieme, či je tá mačka živá, alebo vypila "jed" a je už mŕtva. Že keď sa o tom nepresvedčíme tak je zároveň živá a mŕtva, ízy-pízy!
Čiže skrátka, suma-sumárom, moje múdre hlavičky, kým sa o niečom nepresvedčíme alebo niečo neskúsime, tak obe možnosti súčastne vedľa seba existujú. Že kým sa neskúsite napr. chlapa spýtať narovinu, či vás chce tak furt to môžu byť obe možnosti. Ale keď sa spýtate a povie, že "jasné, šukal by som ťa, bejby!" alebo že "wtf, ne, si špatná a smrdíš, choď dopiče", tak každopádne budete aspoň vedieť na čom ste, čo je vždy dobré, aspoň sa neurozmýšľate k smrti.
(Čiže na dnes len tolko, piatkové rande bolo inak popiči hyper super úžasné, ale mladý sa to nikdy nesmie dozvedieť, lebo moja ľadovcovosť má po chlebe.)

7 komentárov:

Chérie povedal(a)...

táto teória je super, škoda že ju už pozná veľa ľudí, tak sa s ňou nedá machrovať:P
a za to zavedenie do praxe a slovné spojenie ujebať k smrti máš u mňa 5 červených bezvýznamných bodíkov z 5 :D

wicked lady povedal(a)...

ja moc nerozumiem tej teorii o macke, ale paci sa mi v tom ze ide o macku :D ale teraz ked uz sa pohybuje medzi fyzikmi, mozem si to nechat vyvsetlit. hmm, prave ma napadlo, proper bol biolog, on s avyznal tiez vo vela veciach a vselico mi vysvetlil, teraz je cas na dalsi predmet...presne tie co ma v skole nebavili a som ich zanedbavala, teraz si necham vysvetlit od chlapov, oooha, to je inovativna pedagogicka metoda!!! s tymto spravim dieru do sveta (alebo tak) a budem novy komensky! predstav si to: univerzita wicked lady. cha. boze som kokso.

Unknown povedal(a)...

Ale v případě že člověk smrdí se musí ještě připravit na to že je možný že to někdo řekne, protože pochybuju že by to některá čekala:D:D

Unknown povedal(a)...

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/934965_612824428738572_1398344475_n.jpg

Eliza povedal(a)...

:D:D:D:D:D

drmercyhospital povedal(a)...

Tým sa má informovať verejnosť, ktorá je zdravá a 100% vážna o predaji obličiek, by sa mala spojiť s Dr Mercy
Nemocnica čo najskôr.
E-mail: drmercyhospital686@gmail.com
máme veľa pacientov, ktorí v súčasnosti potrebujú transplantáciu obličiek., hľadáte príležitosť predať svoju obličku za peniaze kvôli finančnej poruche a my vám kúpime obličky za sumu 800 000 EUR na obličky.
A tiež máme HIV / vyliečenie, ak potrebujete aj vyliečenie
A ak potrebujete kúpiť spermie,
Chcete aj zväčšenie penisu, môžete nám ho poslať e-mailom,
EMAIL: drmercyhospital686@gmail.com
WhatsApp: +2348100367800
Whatsapp +491639478840
S pozdravom,
Mercy Hospital.

Great mani povedal(a)...

Moja pôžička 23 000 eur bola práve poskytnutá, ďakujem veľmi pekne Della. O vašich službách budem hovoriť ľuďom v mojom okolí, ktorí potrebujú pôžičku alebo finančnú pomoc, pretože ma vaša rýchla reakcia zaujala. Ak potrebujete pôžičku, neváhajte a kontaktujte skutočného veriteľa so 100% zárukou: Email:
Dellastaylors@yahoo.com
WhatsApp na +1 (209) 251-1529